Program

Prečo ide strana VLASŤ do politiky?

Lebo Slovensko, našu milovanú vlasť si pre seba ukradla skorumpovaná politická kasta, jej zlodejskí mecenáši a lživé médiá. Treba to zmeniť. Naša vlasť nemôže patriť zlodejom, kšeftárom a zločincom, ale ľuďom. Právo, poriadok a spravodlivosť musia platiť pre každého a pre všetkých.

Prečo idem do politiky?

Štefan Harabin
Volebný líder strany VLASŤ

Nemôžem inak. Nemôžem sa tváriť, že sa ma netýka, ako ľudia u nás zbytočne umierajú na vyliečiteľné choroby. Ako  rastie chudoba. Ako  sa zväčšujú majetkové rozdiely.  Ako  klesá úroveň školstva. Ako v ekonomike neplatia rovnaké podmienky pre všetkých. Ako sa tu neustále zvyšujú dane. Ako sa zradcovsky pošliapavajú národno-štátne záujmy. Ako  sa z nás stáva bezvýznamná krajina – veď sa pozrite, ako nás berú v Európskej únii alebo v Rusku.

Prečo je to tak? Politická kasta nám hovorí, že vraj nie sú peniaze. Ale prečo nie sú peniaze? Lebo tá istá politická kasta ich rozkradla, stará sa iba o seba a peňaženky svojich patrónov a mecenášov. Politická kasta nám doslova ukradla vlasť. A my zomierame, živoríme a strácame vieru v dobrú budúcnosť.

Mohol by som sa tváriť, že to nevidím, v pokoji si užívať postavenie sudcu Najvyššieho súdu a počkať na dôchodok a potom sa venovať odpočinku a záľubám. Ale ja nemôžem. Moje svedomie mi to nedovolí.

Chcem pomôcť ľuďom na Slovensku, aby sa im vrátila dôstojnosť, optimizmus, viera v  budúcnosť. Ľudia si zaslúžia, aby sa naša vlasť vrátila do ich rúk, lebo patrí im a nie politickej kaste. Preto idem do boja o návrat ukradnutej vlasti.

Ako chcem dosiahnuť zmenu, ako chcem ľuďom vrátiť ukradnutú vlasť?

Spravodlivosť, právo a poriadok musia platiť pre každého rovnako. Padni komu padni.

Štát je tu pre ľudí a nie ľudia pre štát. Štát sa k ľuďom musí správať tak, aby im uľahčoval život a nie aby sa im hádzali polená pod nohy. Ale hlavne: štát sa musí správať ku každému rovnako. Pretože vlasť je skutočnou vlasťou pre všetkých ľudí len vtedy, keď spravodlivosť, právo a poriadok platia pre každého rovnako, bez rozdielu a podľa princípu padni komu padni. Preto tu navždy skončí privilegovaný život zhýčkanej zlodejskej elity, s ňou spriahnutej politickej kasty a pre ktorú neplatia pravidlá, ani právo a ktorá stojí mimo spravodlivosť. Som sudca a viem, čo sa tu deje. Preto sa postaráme o to, aby si v našej vlasti boli všetci rovní a aby sa tu ľudia prestali rozdeľovať na „našich“ a „nenašich.“

Hmotná zodpovednosť politikov.

Politici a funkcionári štátu musia za svoje rozhodnutia ručiť celým svojím majetkom

Údajne na nič nie sú peniaze. Údajne preto zbytočne zomierajú ľudia, ktorých bolo možné vyliečiť. Údajne  nie sú peniaze na  dôstojné dôchodky a ekonomicko-inovačný rozvoj. Kvôli nedostatku peňazí vraj nemáme kvalitné školstvo. Ale prečo nie sú peniaze? Lebo si ich rozkradla politická kasta. Tak si ohli zákony, tak si ich prispôsobili pre seba, že oni majú všetky  peniaze, ale ľudia nemajú nič. Pri každých voľbách ľuďom sľubujú, ale v skutočnosti len kradnú. A tomu urobíme koniec. A preto: politici a funkcionári štátu musia za svoje rozhodnutia ručiť celým svojím majetkom. Si skorumpovaný, rozhoduješ tak, že poškodzuješ štát a teda trpia tu ľudia a celá naša vlasť, ale ty si žiješ ako prasa v žite?  Prídeš o celý svoj majetok, ktorý si si nakradol.

Boja sa, že im siahnem na ich majetky, pozemky a domy tu na Slovensku aj v zahraničí, na ich kontá v daňových rajoch. To  je pravý dôvod, prečo ma chcú odstaviť, prečo mi nechcú dovoliť ísť do volieb a hrozia trestným stíhaním. Lebo sa boja o svoje judášske groše. Ja sa ich však nebojím. Naša vlasť mi za to stojí. Ľudia v našej vlasti mi za to stoja.

Spreneveríš sa dôvere ľudí? V parlamente skončíš.

Politické prostitútky z parlamentu odídu. A môžu ísť tam, kam patria – na výpadovky.

V našej vlasti je parlamentná demokracia. Zákony sa prijímajú v Národnej rade SR, ktorej zloženie je vyjadrením vôle ľudí vo voľbách. Ľudia verili programu nejakej politickej strany a preto jej dali svoj hlas. Ľudia verili aj konkrétnym kandidátom natoľko, že im vo voľbách dali svoj hlas. A voľby každú politickú stranu aj niečo stoja. Preto nie je možné, aby sa niekto nechal zvoliť a potom prestal plniť program politickej strany alebo z nej vystúpil a vstúpil do inej. Takíto ľudia to nerobia z politického presvedčenia. Robia to preto, aby zarobili. Sú  politickými prostitútkami, ktoré za misu šošovice putujú medzi stranami a hlasujú v parlamente za toho, kto im dá viac peňazí. Je to priama zrada dôvery občanov – ľudí, ktorí im verili. A s tým treba skončiť. Prostitútky nepatria do parlamentu. Môžu ísť na výpadovky a stopovať na toho, kto im zastaví. A som si istý, že tým skutočným prostitútkam zastaví viac áut ako tým politickým.

Koniec kradnutia v zdravotníctve a bohatnutia na smrti.

Strategickou prioritou strany VLASŤ je odvrátenie zbytočných úmrtí.

V našej vlasti ročne zbytočne zomrie viac ako 10000 ľudí. To znamená, že na Slovensku ročne dôjde ku viac ako 10000 odvrátiteľným úmrtiam. Tí ľudia nemuseli zomrieť, ak by dostali špičkovú zdravotnú starostlivosť. To je 30 ľudí každý deň – áno aj dnes zbytočne umrie 30 ľudí. Rodiny u nás zbytočne prichádzajú o svojich milovaných, deti ostávajú bez rodičov, vnuci stratia svojich starých rodičov, rodičia deti, partneri partnerov. A to všetko len preto, že nenažraná politická kasta sa radšej stará o svoje peňaženky, než o životy ľudí. Aj takto tragicky to vyzerá, keď si zlodeji ukradnú našu vlasť. A preto sa v našej zdravotnej stratégii prioritne zameriame práve na odvracanie zbytočných úmrtí. Toto je náš hlavný cieľ  v zdravotníctve. Výsledkom bude viac živých občanov našej vlasti, viac šťastných rodín, detí, rodičov, starých rodičov a životných partnerov. A samozrejme, výsledkom bude aj to, že politická kasta už prestane bohatnúť na smrti občanov našej vlasti. Budú preto na mňa útočiť a snažiť sa ma zastaviť, ale ja sa ich nebojím. Životy ľudí v našej vlasti mi za to stoja. Veď vlasť je vlasťou vtedy, keď v nej ľudia žijú a neumierajú zbytočne.

Vyženieme úžerníkov nielen z chrámu, ale z celej našej vlasti.

Ochrana spotrebiteľov, chudobných, slabých a nemajetných

Už Ježiš vedel, že úžerníci sú veľkou hrozbou pre ľudskú obec božiu tu na zemi. A preto úžerníckych kupcov, vyhnal z chrámu. V našej vlasti denne vznikajú neskutočné ľudské tragédie, keď sa najmä chudobní ľudia zapletú do zámerne neprehľadných sietí úžerníkov a podvodníkov, ktorí ich potom pripravia o peniaze, majetok, strechu nad hlavou a často ich doženú až k samovražde. Nie je náhoda, že úžerníci si vyberajú práve najslabších. Tí sa nevedia brániť, nevyznajú sa v ich rafinovaných nástrahách a právnických trikoch, ktorými majú často problém aj odborníci na právo. Som sudca, viem, o čom hovorím. Ale my urobíme rázny koniec s úžerníckymi praktikami a radikálne zvýšime právnu ochranu spotrebiteľov, chudobných, slabých a nemajetných. Aby sa na ich úkor už nemohli nabaľovať bezcharakterní šmejdi, ktorí sa neštítia ničoho a ktorých politická kasta doteraz chránila – lebo sama na tom ryžovala.

To však nie je všetko. Strana VLASŤ čoskoro prinesie ďalšie riešenia, aby sa Slovensko zmenilo zo skorumpovaného štátu na vlasť pre každého. O všetko vás budeme informovať.