Spojme sa za normálne Slovensko!

Referendum strany VLASŤ o charaktere a budúcnosti Slovenska po voľbách 2020

 

  Vážení spoluobčania,

  Slovenky a Slováci,

  už o pár mesiacov podstúpi naša vlasť zásadný súboj. Hoci si to málokto z nás uvedomuje, my sami, každý z nás, môže tento súboj ovplyvniť. V nadchádzajúcich parlamentných voľbách sa totiž nebude rozhodovať len o víťazoch a porazených, budúcich koalíciách a opozíciách, ale v týchto voľbách pôjde o charakter a budúcnosť nášho Slovenska. Do týchto volieb sa mobilizuje silná skupina marketingových a liberálnych strán s odlišnými hodnotami a prioritami. Sami seba nazývajú „progresívci“, hoci ich program a idey majú viac spoločného s deštrukciou než s progresom.

  Od novembra 1989 nebolo zásadnejšieho zlomu, ako budú nadchádzajúce voľby. Budú pre Slovensko križovatkou, z ktorej povedú len dve cesty – „progresívna“, plná experimentov v oblasti integrity rodiny a štátu; a potom cesta tradičných kresťanských, národných a konzervatívnych hodnôt – teda voľba pre normálnych ľudí.

  Preto strana VLASŤ prichádza s iniciatívou „Spojme sa za normálne Slovensko!“ s cieľom pomenovať hodnoty voličov konzervatívnych strán, ako aj informovať našich občanov o tom, čo čaká Slovensko po tom, ak by tieto zoskupenia získali podstatný mandát.

  Skúste si sami pre seba zodpovedať tieto otázky, ktoré sú vo volebných programoch „progresívnych“ strán a ktoré po ich zavedení zásadne zmenia život na Slovensku.

  1. Súhlasíte s tým, aby sme posilnili ochranu občanov tým, že zavedieme inštitút hmotnej zodpovednosti pre politikov a štátnych úradníkov?

  Často dnes počúvame nárek súčasných politikov, že na to a tamto nie sú peniaze. Zdravotníctvo, školstvo či ochrana životného prostredia. Skutočný problém však nie je v nedostatku zdrojov. Je v tom, že politici a štátni úradníci svojou nekompetentnosťou a niekedy aj zámerne doslova vyhadzujú peniaze von oknom. Ak však za toto ich konanie budú padať prísne tresty a pokuty, len tak sa môže niečo zmeniť. Len keď sa politici prestanú starať iba o „svojich ľudí“ a začnú konečne brať ohľad na občanov, stane sa Slovensko vlasťou pre všetkých a pre každého.

  2. Súhlasíte s tým, aby Slovensko podporovalo registrované partnerstvá a umožnilo homosexuálom adopciu a výchovu detí?

  Liberálne a tzv. „progresívne“ strany majú aj u nás snahu o postupnú premenu normálnej rodiny na akési nové formy – okrem registrovaných partnerstiev homosexuálov pokračujú aj v úsilí uzákoniť adopciu detí pre homosexuálne páry. Napríklad vo Francúzsku už platí školský zákon, podľa ktorého v dôsledku týchto zmien sa vo formulároch už neuvádza otec a matka, ale figuruje tam len Rodič 1 a Rodič 2... Chceme na Slovensku pripustiť rúcanie normálnej rodiny a zavádzanie rôznych experimentov pod tlakom menšín?

  3. Súhlasíte s tým, aby Slovensko v súvislosti s imigráciou podporovalo aj iné vierovyznania, napríklad moslimské?

  Väčšina migrantov, ktorí sa skôr či neskôr budú presúvať do Európy, sú moslimovia. Ako dokazuje prax v Nemecku, Francúzsku či ďalších západných krajinách, migranti vytvárajú uzatvorené komunity a dožadujú sa okrem iného aj podpory svojej viery. Náš štát by tak zrejme prispieval aj na budovanie mešít a podporu týchto aktivít. Chceme na Slovensku, ktoré bolo historicky vždy kresťanské, posilňovať iné vierovyznania? Sme presvedčení, že národy so svojou kultúrou a vierovyznaním by mali žiť tam, kde žijú od dávna. Prax ukázala, že takto odlišné entity sa nedokážu úspešne prepojiť, čo vytvára konflikty. Slovensko musí ostať kresťanskou krajinou!

  4. Súhlasíte s tým, aby v podnikaní a ekonomike platili rovnaké príležitosti, ale aj pravidlá pre všetkých, nielen pre veľké firmy a finančné skupiny?

  Dnes sú zákony i ekonomika riadené politikmi tak, že z nej profitujú najmä firmy, ktoré majú známosti s politikmi, veľké finančné skupiny či mecenáši politických strán. Vezmime si len investičné stimuly, ktoré nesmerujú do nerozvinutých regiónov, ale rozdeľujú sa len vyvoleným. Vezmime si len to, ako štát šafári pri stavbe diaľnic, kde veľké firmy získavajú miliardy, no dlhujú robotníkom a živnostníkom, ktorí za svoju poctivú prácu často nedostanú vôbec nič. Tento systém musíme zmeniť! Všetci si zaslúžia rovnaké príležitosti, či sú to drobní živnostníci, strední podnikatelia či firmy. Ekonomické pravidlá a zákony musia platiť pre všetkých rovnako!

  5. Súhlasíte s tým, aby Slovensko prijímalo nekontrolovane väčšie množstvo migrantov?

  V dôsledku zmeny klímy a nestability vo viacerých regiónoch sa zrejme už onedlho zopakuje situácia, kedy sa budú stovky tisíc migrantov presúvať do Európy a aj na Slovensko. Spravidla pôjde o ľudí iných kultúr, iného vierovyznania. Vieme, ako dopadli krajiny ako Francúzsko či Belgicko s dlhodobou neschopnosťou integrovať týchto ľudí. Dnes žijú títo ľudia v getách na predmestiach s vysokou nezamestnanosťou a kriminalitou. Pomáhajme utečencom v rámci našich možností, ale tam, kde títo ľudia žijú. Potrebujeme chrániť naše hranice a našu kresťanskú vlasť!

  Ak si želáte, aby sme vám zaslali výsledok prieskumu, zanechajte nám prosím váš e-mail.

  Nepovinné

  Vyplnením poľa na zadanie emailovej adresy a potvrdením jej poskytnutia vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov a zasielaním newslettera s politickým obsahom, ako aj s oboznámením sa so Zásadami spracovania osobných údajov.