Bič na politikov!

Politici a funkcionári štátu musia za svoje rozhodnutia ručiť celým svojím majetkom

Vážené dámy, Vážení páni,

Slováci a Slovenky!

Dnes predkladáme verejnosti druhý kľúčový návrh, ktorý rieši obrovský problém tejto krajiny: nehospodárne nakladanie so štátnym – našim spoločným – majetkom a beztrestné vyciciavanie štátu na úkor politickej kasty. Prekladáme návrh o Hmotnej zodpovednosti politikov a štátnych úradníkov, o ktorom sa už nesmelo kde-tu hovorilo, ale nikto za ostatných 30 rokov nenabral politickú silu a odvahu ho aj účinne presadiť. Strana VLASŤ verejne vyhlasuje, že ak získame potrebnú dôveru voličov, urobíme všetko pre to, aby sme takýto zákon zaviedli.

Viete prečo sa doteraz nepodarilo presadiť takýto zákon?

Lebo zo súčasného stavu práve títo skorumpovaní politici, manažéri štátnych podnikov a s nimi celá početná skupina podvodníkov a úžerníkov profituje.  Spomeňme len škandalóznu výšku odmeny až 80 mil. Eur, ktorú mohol dostať advokát Bžán od Fondu národného majetku (dnes MH Manažment) a ktorá sa vo finále vyšplhala na viac ako 17. miliónov EUR! Ide o toho istého advokáta, ktorého kauza Threema spája s sudkyňou Jankovskou. Mimochodom, viete ktoré sú najziskovejšie právne kancelárie z pohľadu zisku na partnera v minulom roku? Prvá je Advokátska kancelária JUDr. Radomíra Bžána a 6. v poradí Advokátska kancelária Gábora Gála – súčasného ministra spravodlivosti. (Zdroj: The Slovak Spectator/Finstat, 2018). Čo k tomu dodať…

Kradnutie, korupcia a nehospodárnosť sú tak do oči bijúce, že to celkom nepokryte kritizoval pred pár dňami (15. 10.) aj Najvyšší kontrolný úrad. Výsledky kontroly v 5 štátnych podnikoch (Agroinštitút, Agrokomplex, Národný Žrebčín Topoľčianky, Plemenárske služby a Závodisko) sú katastrofálne; v záverečnej správe sa doslova píše: „situácia začína byť z hľadiska zhodnocovania majetku štátu alarmujúca“. NKÚ tiež odporúča, „aby štát zvážil transformáciu štátnych podnikov na iné typy spoločností (na akciovú spoločnosť, príspevkovú, rozpočtovú organizáciu), čo by vytvorilo širšie možnosti pre transparentné financovanie nielen z verejných, ale aj európskych zdrojov a taktiež je to cesta k vyvodzovaniu osobnej zodpovednosti voči ľuďom, ktorí stoja na čele akejkoľvek verejnej korporácie.“ Ako sa pre médiá vyjadril šéf NKU Karol Mitrík, takmer vždy, keď sa preukáže nehospodárne nakladanie so štátnym majetkom, zodpovední úradníci a funkcionári ostávajú nepotrestaní, najnajvýš ich odvolajú. Toto musíme zastaviť!

Údajne na nič nie sú peniaze. Údajne preto zbytočne zomierajú ľudia, ktorých bolo možné vyliečiť. Údajne  nie sú peniaze na  dôstojné dôchodky a ekonomicko-inovačný rozvoj. Kvôli nedostatku peňazí vraj nemáme kvalitné školstvo. Ale prečo nie sú peniaze? Lebo si ich rozkradla politická kasta. Tak si ohli zákony, tak si ich prispôsobili pre seba, že oni majú všetky  peniaze, ale ľudia nemajú nič. Pri každých voľbách ľuďom sľubujú, ale v skutočnosti len kradnú. Tomu urobíme koniec. A preto: politici a funkcionári štátu musia za svoje rozhodnutia ručiť celým svojím majetkom. Si skorumpovaný, rozhoduješ tak, že poškodzuješ štát a teda trpia tu ľudia a celá naša vlasť, ale ty si žiješ ako prasa v žite?  Prídeš o celý svoj majetok, ktorý si si nakradol!

Boja sa, že im siahneme na ich majetky, pozemky a domy tu na Slovensku aj v zahraničí, na ich kontá v daňových rajoch. To  je pravý dôvod, prečo ma chcú odstaviť, prečo mi nechcú dovoliť ísť do volieb a hrozia trestným stíhaním. Lebo sa boja o svoje judášske groše.

Ja sa ich však nebojím. Naša vlasť mi za to stojí. Ľudia v našej vlasti mi za to stoja.

JUDr. Štefan Harabin

volebný líder strany VLASŤ

TLAČOVÁ SPRÁVA
K tlačovej konferencii JUDr. Štefana Harabina, volebného lídra strany VLASŤ

Bratislava, 24. októbra 2019